Як купити електрику на електронних торгах
Опубликованно 19.12.2021 09:21
Електрику, як будь-який інший енергетичний ресурс, також можна купити на електронних торгах. При цьому правила його придбання будуть приблизно такими ж, як і в разі покупки, наприклад, газу або вугілля. Якщо вас цікавить покупка деревини, то про це варто прочитати тут https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/electric-power/ . Про те, як купити електрику на електронних торгах на вигідних для себе умовах, ви дізнаєтесь далі.
Хто може купити електрику на електронних торгах
Покупцем електроенергії безпосередньо у постачальників – виробників електрики, що працюють із електростанціями та альтернативними джерелами енергії – може стати будь-який учасник торгів, який пройде процедуру реєстрації та обов'язкової перевірки. Це може бути як державне підприємство, так і приватна компанія або приватний користувач, який вирішив змінити постачальника електроенергії.
Раніше до ухвалення реформи ринок електроенергії було побудовано на державному контролюванні процесу продажу електроенергії. Тобто всі постачальники, які хотіли продавати зайву електроенергію, мали продавати її оптом держпідприємству. Воно, у свою чергу, перепродавало енергоресурс компаніям, які уповноважені займатися електропостачанням населення. На сьогоднішній день таку складну посередницьку систему скасовано. Це значно вплинуло на вартість електрики для кінцевого споживача, яка тепер формується за умов вільної конкуренції між постачальниками.
Як можна купити електрику
Кожен учасник торгів, який пройшов процедуру реєстрації на одному з акредитованих майданчиків (наприклад, УУБ – Українська універсальна біржа), має право на придбання електроенергії за обраною схемою:
- можна підписати обопільний договір безпосередньо з постачальником, або виробником електрики на хороших умовах, які влаштували б обидві сторони угоди;
- можна купувати електрику за принципом придбання на день уперед;
- можна домовитися про термінове придбання електроенергії за кілька годин до її планованого використання;
- можна купувати електроенергії з метою врегулювання балансу (балансуючого ринку).
Такі широкі можливості як покупцям, так і продавцям відкрила саме остання проведена енергетична реформа. Тепер покупець може купити електрику дешевше за ринкову «державну» ціну, а виробник має можливість продавати електрику дорожче, ніж раніше за оптовою ціною.
Як здійснюється покупка електрики
Купівля електрики здійснюється за допомогою аукціонних торгів. Попередньо споживач повинен зареєструватися в системі та дотриматися всіх формальностей. Потім потрібно вибрати торги з найбільш відповідними умовами та вступити до них. Після закінчення часу проведення аукціону споживач зможе отримати потрібний обсяг електроенергії. Також можна укласти договір безпосередньо з компанією на тривалий період та користуватися електроенергією на вигідних умовах.
Категория: Новости